Należałoby zadać sobie pytanie jakie postrzeganie rzeczywistości u 4 latka. Otóż dziecko 4-letnie widzi narzucające się zmysłowo cechy przedmiotów i zjawisk, koncentruje się jednak na szczegółach dla niego interesujących. Jeśli spojrzysz na rysunki 4 latka przedstawiające postać ludzką zobaczysz „głowonoga”, ale z włosami bądź też uszami.

A co z orjentacją przestrzenną? Tu rozwój tej sfery rozpoczyna sie między 3-4 rokiem życia. Związki czasowe między analizatorami wzroku słuchu i ruchu są podstawą do prwidłowego funcjonowania malucha. Dziecko uczy się orjętacji przestrzennej, rozróżnianiania kształtów po wielkości, co na górze co na dole, co blisko co daleko. To ważny moment dla dziecka by podczas zabawy mógł wszystkie te umiejętnosci doskonalić i rozwijać.

Zabawa klockami to znakomity stymulator rozwoju.Zarówno Lego duplo dla czterolatka jak i Kids Play 2+ czy GEOMAG GBABY doskonale przystosowane są dla 3 latka i 4 latka. Klocki są proste, mają odpowiednio duże elementy które w łatwy sposób łączy sie w całość. Zabawa klockami nie moze tez mieć zbyd długich ram czasowych ponieważ dzieci w tym wieku szybko się zniechęcają. Klocki lego duplo, to zaledwie kilkanaście elem. które łatwo połączyc w całosć. Pamietać nalezy ze procesy spostrzegania w toku rozwoju całej działalności 3 latka i 4 latka przeobrażają się w samodzielne dowolne czynnosci do których zaliczamy obserwowanie otaczajacego świata, oglądanie i poszukiwanie. Klocki to znakimity stymulator do samodzielnego kreowania swiata.

 

Budowanie uczy orjentacji przestrzennej, pozwala w prosty sposób przyswajać żeby nie powiedzieć wręcz oswajać otaczajacy dziecko świat a poszukiwanie odpowiednich elem. uczy kreacji tego świata. Zatem drogi rodzicu kupując klocki swojemu dziecku robisz munie tylko znakomity prezent ale tez stymulujesz jego dalszy rozwój. Nie należy też zapominać ze sam jesteś też jego drogowskazem w przszłosc więc toważysz mu podczas zabawy i pomagaj kreować świat za pomocą klocków.